»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, ki ga vodi Javna agencija za knjigo RS. Z njim se skuša osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Osnovna šola Žiri v projektu sodeluje s Knjižnico Ivana Tavčarja Škofja Loka.

Več o projektu si lahko preberete na http://www.jakrs.si/bralna-kultura/rastem-s-knjigo/.

V šolskem letu 2023/2024 sedmošolci v dar dobijo knjigo Modri otok pisateljice Irene Androjna.

V šolskem letu 2022/2023 sedmošolci v dar dobijo knjigo Reformatorji v stripu Boštjana Gorenca in Jake Vukotiča.

V šolskem letu 2021/2022 sedmošolci v dar dobijo knjigo Jaz sem Andrej, ki jo je napisal pisatelj Vinko Möderndorfer.

V šolskem letu 2020/2021 sedmošolci v dar dobijo knjigo Kako dolg je čas, ki jo je napisal pisatelj Mate Dolenc.

V šolskem letu 2018/2019 sedmošolci v dar dobijo knjigo pisateljice Nataše Konc Lorenzutti z naslovom Avtobus ob treh.
V šolskem letu 2017/2018 sedmošolci v dar dobijo knjigo pisatelja, scenarista in režiserja Mihe Mazzinija z naslovom Zvezde vabijo.

V šolskem letu 2016/2017 sedmošolci v dar dobijo knjigo pisatelja Vinka Moderndorferja z naslovom Kit na plaži.

V šolskem letu 2015/2016 so sedmošolci v dar dobili knjigo pisatelja Damijana Šinigoja z naslovom Iskanje Eve.

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)