Bralna značka

Gibanje bralna značka poteka že vse od leta 1961, ko sta idejo zanjo dobila slovenski pisatelj Leopold Suhodolčan ter profesor Stanko Kotnik. Bralna značka je dejavnost, v katero se lahko vključijo vsi učenci in sicer na zelo preprost način: tako, da prebirajo knjige. Konec meseca aprila bralci na posebni prireditvi prejmejo priznanje za uspešno opravljeno bralno značko. Tisti, ki so brali vseh devet let, pa še zlato priznanje in knjigo, ki jim jo podari Društvo Bralna značka Slovenije. Danes prebira knjige kar tri četrtine osnovnošolcev. S tovrstno dejavnostjo se dviga bralna pismenost posameznikov in družbe v celoti.

Kdo bere?

K branju vabljeni vsi učenci od 2. do 9. razreda.

Kdaj beremo?

Od 17. septembra 2021 (dan zlatih knjig in dan Franceta Bevka) do 2. aprila 2022 (mednarodni dan knjig za otroke in rojstni dan Hansa Christiana Andersena).

Kaj beremo?

Izbiramo knjige in pesmi iz priporočilnih seznamov, ki ga za vsak razred posebej pripravijo učiteljice razrednega pouka, učiteljice slovenščine in knjižničarka.

2. razred

6. razred

3. razred

7. razred

4. razred

8. razred

5. razred

9. razred

Bralna značka iz tujih jezikov

Na šoli lahko opravite tudi bralno značko v angleškem in nemškem jeziku. Pravila izposoje: ena knjiga za en teden!

READING BADGE 4. do 6. razred

READING BADGE 7. do 9. razred

(Skupno 69.382 obiskov, današnjih obiskov 1)